تبلیغات
جدیدترین اخبار فوتبال - 2-4-4 پرسولیس جواب نداد

2-4-4 پرسولیس جواب نداد

پنجشنبه 29 تیر 1391 09:49 ب.ظ

نویسنده : ali
ارسال شده در: اخبار پرسپولیس ،
پرسپولیس در اولین بازی خود با مانوئل ژوزه با سیستم 2-4-4 به میدان رفت آنهم در حالی که فقط دو نفر (پولادی و آقازمانی)از بین نفرات فصل قبل در ترکیب قرار گرفته بودند و همین مساله می توانست به ناهماهنگی های تیمی که در هوای 42 درجه ای آبادان به میدان رفته بود بیافزاید.
 پرسپولیس در طول نود دقیقه بازی یک تیم سردر گم و بی هدف بود که در حمله هیچ نداشت.تعداد پاس های بازیکنان این تیم تا دقیق 25 به سه نرسید و اولین موقعیت گل این تیم در دقیه 71 بازی آنهم با زیرکی فشنگچی در شروع بی خبر بازی از سوی او ،سانتری دقیق و ضربه سر انصاری فرد به دست آمد .
 در واقع بازی پرسپولیس از زمانی بهتر شد که مانوئل با بازی دادن به کریمی سیستم تیمش را از 2-4-4 به 1-3-2-4 تغییر داد و در نهایت با پاس تو در کاپیتان و ضربه نهایی کاظمیان به گل برتری رسید. پرسپولیس در روزی برنده بازی شد که فقط سه موقعیت گل داشت که یکی از آنها گل شد در حالی که نفت در هر نیمه حداقل سه موقعیت گل ایجاد کرد که اگر درخشش سید جلال و بنگر در استحکام بخشیدن به خط دفاعی نبود دروازه این تیم حداقل یک بار باز می شد تا تیم مانوئل دنبال جبران گل خورده بیافتد و کارش در خانه حریف گره بخورد.
درابتدای بازی و در سیستم به کار گرفته شده از سوی مانوئل هر چهار هافبک تیم یعنی اسماعیل زاده ،سوسا،آقازمانی و پولادی بیشتر خصوصیات تدافعی داشتند و همین باعث می شد فقط درگیر نبرد های میانه میدان شوند از بازیسازی غافل بمانند.
اینجا همان نکته ای که پرسپولیسی ها از آن می ترسیدند که همان نا آشنایی ژوزه با نفراتش بود بخوبی مشخص شد و این مربی بانیمکت نشین کردن تمام عناصر خلاق خط هافبکش کاری کرد تا پرسپولیس تا دقیقه 71 بازی حتی یک موقعیت نصف و نیمه گل هم نداشته باشد و اتفاقا هر لحظه منتظر باز شدن دروازه اش باشد.
باید دید با این اتفاقات مانوئل باز هم نفراتی مثل کریمی ،نوری،مهدوی کیا یا حتی علی عسگر را نیمکت نشین خواهد کرد یا برای بازی با فجر باید هم شاهد تغییر سیستم و هم جابجایی نفرات باشیم.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -